Summuti on sõiduki väljalaskesüsteemi oluline osa . Tema ülesanne on maha suruda müra väljalaskesüsteemi töö ajal.

Summuti vähendab survet ja temperatuuri  heitgaaside väljumisel , vähendab  kahjulike ainete sisaldust heitgaasis . Sellega kütusekulu  väheneb ja  auto võimsus suureneb .

Ilma summutita sõiduki kasutamine tekitab kahju terve väljalaskesüsteemile , sest põlemisjääke temperatuur on 900 kraadi , ja nad sisaldavad kahjulikke toksiine. Heitgaaside filtreerimine aitab  autovaruosadel  teenida palju kauem ja õhk on puhtam .

Tavalised summuti  probleemid tekkivad  läbipõlemise ja korrosiooni pärast.

Summuti  suurenenud müra vihjab sellele, et ta vajab parandamist või vahetust.  Heitgaaside lõhn salongis ei ole ainult märk sellest, et summuti vajab remonti , aga siis on ka lämbumisohtoht , mida põhjustab süsinikmonooksiid .

Kui te hoolikalt uurite osade seisukorra kapoti all auto all , siis on võimalik , et avastate seal tahma osakesi  – see on ka põhjus, miks külastada ja summuti remondi töökoja.

Kõige drastilisem ja odavam  remont on keevitamine .  Töökindlus ja pikk kasutusaeg , teeb keevitamist väga populaarseks autojuhtide seas.

Remonditööde käigus  väga on oluline onhoolikas vana summuti eemaldamine: mõned osad võivad olla omavahel ühendatud , ning kvalifitseerimata lammutamine võib teha ainult kahju.

Kui summuti on nii kahjustatud , et ei kuulu remondile , vajab ta väljavahetamist

Mida nimetatakse summutiks ?

Summuti on tavaliselt nn taga väljalaskesüsteem , mille abil eemaldatakse sõiduki heitgaasid ning vähendatakse   väljalaske müra . See süsteem traditsiooniliselt koosneb resonaatorist  ja ühest,kahest või enamast summutitest.